فروشگاه در حال طراحی میباشد و ممکن است خطاهایی داشته باشد، اگر متوجه خطایی شدید لطفا به ما گزارش بدهید.

مشاهده مقاله - (( نحوه بازاریابی B2B ))

نحوه بازاریابی B2B

نحوه بازاریابی B2B

مقدمه

برای این که شما هم بتوانید از بازاریابی B2B استفاده لازم را داشته باشید و برایتان روشن شود چگونه یم بازار یابی خوبی در زمینه تولید محتوا تخصصی به شکل B2B داشته باشید برایتان این مطلب را بازگو می‌کنم. برای این که از مهارت‌هایتان استفاده لازم را داشته باشید باید بدانید چگونه بازاریابی B2B را انجام دهید.

بازاریابی B2B

شناسایی کاربران

برای این‌که شما یک محتوا جذاب را گسترش دهید لازم است کاربران را شناسایی کنید. در بازاریابی B2B شما با کاربران مختلفی سر و کار دارید. بنابراین شما با یک مخاطب سروکار ندارید ممکن است با مخاطبین مختلفی سروکار داشته باشید. برای بازاریابی محتوا B2B شما باید از لحن‌‌های درستی برای هر مخاطب استفاده کنید. برای این‌که بدانید بهتر است از چه لحنی استفاده کنید لازم است کاربر خود را شناسایی کنید.

ابزار‌های مختلفی جهت شناسایی کاربران وجود دارد که سن و اطلاعات آن‌ها را که به یک مطلب سر می‌زنند نشان می‌دهد. در صورتی که مشاهده می کنید این‌که ترافیک زیادی روی یک مطلب رفته است شما باید از همان لحنی که در مطلب خودتان استفاده کردید برای مطلبی دیگر هم استفاد کنید یا این‌که مطلب خودتان را افزایش بدهید.

مثلاً اگر شما مطلبی درباره‌ی کامپیوتر تولید کردید و مخاطبان فراوانی آن را بازدید کردند شما می‌توانید حدس بزنید که اکثر آن‌ها جوان یا میان‌سال هستند، پس برای افزایش بازدید باید مطالب جذاب دیگری در زمینه موبایل تولید کنید و لحن مناسبی را در آن استفاده کنید.

استفاده از لحن درست

بر اساس آمار نظرسنجی‌های مختلف که به‌دست‌آمده است نشان داده شد که اکثر افرادی که برای خرید یک محصول دوست اقدام میکنند علاقه‌مند هستند درباره آن آمار و ارقام بدانند. شاید آمار و ارقام اعتماد مردم را جلب می‌کند، باعث می‌شود مردم یک دید کلی به محصول داشته باشند. پس برای این‌که بتوانیم بازاریابی محتوای B2B را به‌درستی انجام دهیم باید لحن درستی را انتخاب کنیم. منظور از لحن این است که نوشته ماجدی باشد، یا این‌که حالت علمی داشته باشد یا به‌طورکلی عامیانه باشد و برای سرگرمی تولید شود.

این‌که این شرکت در زمینه علمی کار می‌کند مانند شرکت‌های تحقیقاتی و فروش تجهیزات صنعتی یا نه این‌که شرکت بیشتر محصولات کلی به فروش می‌رساند.

طبیعی است که شرکت‌هایی که در زمینه‌های علمی فعالیت دارند، باید محتوا تولید شده آن‌ها لحن علمی و جدی در خودش داشته باشد.

بازاریابی B2B

کاربر شناسی کنید

برای این‌که شما یک محتوا مفید تولید کنید باید بدانید چه کلماتی مُد هستند و مخاطبان در حال حاضر به دنبال چه موضوعاتی می‌روند. شما در بازاریابی محتوا B2B باید بدانید که در نهایتاً چطور باید مشتریان جذب شوند. برای این کار به سراغ موضوعاتی که کاربران به دنبال آن‌ها می‌گردند بروید. به دنبال دلایل انجام خرید و مطالعه مقاله توسط کاربران بروید، این‌که چه چیزی باعث شده کاربران به دنبال یک موضوع بروند. از کاربران مختلف بپرسید که چطور به سایتتان آمده‌اند. با کمک این کار شما شخصیت شناسی کاربران را انجام می‌دهید و به کمک این شخصیت شناسی شما می‌توانید موضوعات را متناسب با شخصیت کاربران ایجاد کنید.

اعتماد به برند شما

برای این‌که شما بتوانید بازاریابی B2B موفقی داشته باشید باید برندسازی کنید. شرکت‌های نوپا باید بتوانند خودشان را به اثبات برسانند این که شما بتوانید مشتریان را جذب خودتان کنید با جلب اعتماد امکان‌پذیر است. با ایجاد اعتماد و خدمات مختلف در زمینه‌های مختلف شما می‌توانید اعتماد مشتریان را به دست بیاورید. برای این که مشتریان از شرکت راضی باشند و باید شرکت پیوسته زمینه جلب رضایت مشتریان فعال باشد. حتماً شما هم با شرکت‌هایی برخورد کرده‌اید که در قدیم بسیار مشتری مدار بودند و با گذشت چند سال کم کم از مشتری‌مداری آن‌ها کم شده تا در نهایت به شرکت‌هایی که بد و خودخواه تبدیل شده‌اند.

هدف‌گذاری درست می‌رسد انجام دهید

برای این که کاربران را درست جذب کنید و بازاریابی محتوا B2B را به خوبی پیش ببرید باید بدانید هدف شما چیست. این که هدف شما افزایش فروش محصولات است یا این که می خواهید افزایش بازید کلی سایت برایتان را بالا ببرید . شما با هدف گذاری درست می‌توانید یک برنامه و یک دید خوبی برای خودتان بسازید تا بدانید چه کارهایی لازم است درست کنید.

امیدوارم مطالب برایتان مفید واقع شده باشد.


منبع: ویرگول

Powered by Froala Editor

برای ارسال کامنت، ابتدا باید وارد شوید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

آخرین محصولات

فروشگاه
کلاه مرسدس بنز (اورجینال)

کلاه مرسدس بنز (اورجینال)

کلاه اورجینال مرسدس بنز مدل ۲۰۲۰. دارای شناسنامه اوریجینال مرسدس بنز میباشد [...]